این دعا در هر روز ماه رجب و در تعقیبات نمازهای یومیه خوانده می‏شود:‏
 یا مَنْ اَرْجُوهُ لِكُلِّ خَیْرٍ، وَ آمَنُ سَخَطَهُ عِنْدَ كُلِّ شَرٍّ، یا مَنْ یُعْطِى الْكَثیرَ
 بِالْقَلیلِ، یا مَنْ یُعْطى‏ مَنْ سَئَلَهُ، یا مَنْ یُعْطى‏ مَنْ لَمْ یَسْئَلْهُ وَ مَنْ لَمْ یَعْرِفْهُ‏ 
 تَحَنُّناً مِنْهُ وَ رَحْمَةً، اَعْطِنى‏ بِمَسْئَلَتى‏ اِیَّاكَ، جَمیعَ خَیْرِ الدُّنْیا وَ جَمیعَ خَیْرِ
 الْأخِرَةِ، وَ اصْرِفْ عَنّى‏ بِمَسْئَلَتى‏ اِیّاكَ جَمیعَ شَرِّ الدُّنْیا، وَ شَرِّ الْأخِرَةِ، فَاِنَّهُ‏
 غَیْرُ مَنْقُوصٍ مااَعْطَیْتَ، وَ زِدْنى‏ مِنْ فَضْلِكَ یا كَریمُ
* راوى می‏گوید: پس گرفت حضرت امام صادق علیه السلام محاسن شریف‏ خود را با انگشتان دست چپ خود و خواند این‏ دعا را به حال التجا و تضرّع به حركت دادن انگشت سبّابه دست راست. و بعد گفت:
 یاذَا الْجَلالِ ‏وَ الْاِكْرامِ، یا ذَاالنَّعْمآءِ وَ الْجُودِ، یا ذَا الْمَنِّ وَ الطَّوْلِ، حَرِّمْ شَیْبَتى‏ عَلَى النَّارِ  

ترجمه دعای یا من ارجوه لکل خیر:  

اى كه براى هر خیرى به او امید دارم و از خشمش در هر شرى ایمنى جویم. اى كه مى‏دهد (عطاى) بسیار 
 در برابر (طاعت) اندك اى كه عطا كنى به هركه از تو خواهد! اى كه عطا كنى به كسى كه از تو نخواهد و
نه تو را بشناسد از روى نعمت بخشى و مهرورزى! عطا كن به من به خاطر درخواستى كه از تو كردم همه خوبى دنیا و همه خوبى و خیر
 آخرت را و بگردان از من به خاطر همان درخواستى كه از تو كردم همه شر دنیا و شر آخرت را زیرا
 آنچه تو دهى چیزى كم ندارد (یا كم نیاید) و بیفزا بر من از فضلت اى بزرگوار!
* راوى می‏گوید: پس گرفت حضرت امام صادق علیه السلام محاسن شریف‏ خود را با انگشتان دست چپ خود و خواند این‏ دعا را به حال التجا و تضرّع به حركت دادن انگشت سبّابه دست راست. و بعد گفت:  
اى صاحب جلالت و بزرگوارى اى صاحب نعمت و جود اى صاحب بخشش و عطا حرام كن محاسنم را بر آتش دوزخ‏!

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : مَنْ ,صاحب ,جَمیعَ ,محاسن شریف‏ ,السلام محاسن ,خواند این‏ ,حركت دادن ,انگشت سبّابه ,دادن انگشت سبّابه ,السلام محاسن شریف‏ ,علیه السلام محاسن
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مع‌بــر مشاوره تحصیلی و اخبار دانشگاه علمی کاربردی تمامی مقاطع دانلود آهنگ جدید وب کدر - آموزش زبان های برنامه نویسی تحت وب آموزشگاه آشپزی آشپزشو با ارائه مدرک بین المللی آشپزی مهندس سعيد قرباني آبيک_قزوين_ شرکت ملي گاز ايران فروشگاه اینترنتی سی و یک نما گلباران شاهسون های استان فارس